TurQuest-1 Kariyer ve Meslek Tercih Danışmanlığı

 3.765,00

Kimler Katılabilir?: Sadece 12. sınıf öğrencileri katılabilir.

Süre: Danışmanlık süresi toplam 140 dakikadır ve 1 seanstan oluşur.

Uygulama Yeri: Yüz Yüze veya Zoom ile

Uygulanan Envanterler: TurQuest Kariyer ve Meslek Tercih Anketi, Bilişsel Beceriler ve Yetenek Testi

Zaman baskısı hisseden, hangi bölümü seçeceği konusunda kararsızlık yaşayan veya verdiği kararı test etmek isteyen 12. sınıf öğrencilerinin hızlı cevap bulmalarını amaçlar. Öğrenciler, İngiltere’de yüz binlerce öğrenciye uygulanmış ve Türkiye’ye uyarlanmış 300 soruluk ilgi, 280 soruluk yetenek testi ile ilgilerine ve yeteneklerine uygun meslekleri ve üniversite bölümlerini öğrenirler. Mesleklerin gerekliliklerinin kendilerine uyumunu rapordaki mini anketler ile değerlendirip, ellerindeki verilerle uygun meslek- kariyer seçeneklerini ve hangi üniversitelere başvuracaklarını belirlerler.

TurQuest Kariyer ve Meslek Tercih Envanteri Tanıtım Videoları

Kazanımlar:

  • TurQuest Raporunda verilen kariyer alanları, meslekler ve üniversite bölümlerinden kendine uygun olanların listesini oluşturur.
  • Yeteneklerini, güçlü ve geliştirmesi gereken becerilerini (Aptitude), hangi mesleklerde hangi becerilerin gerekli olduğunu öğrenir.
  • Farkında olmadığı ilgilerini fark eder ve bu ilgileri meslekler/ kariyerler ile eşleştirir.
  • TurQuest ile öğrenci, sadece mesleğe duyulan ilginin bir mesleği mutluluk ile yapmak için yeterli olmayacağını, o mesleğin alt gerekliliklerine de ilgi duyması gerektiğini öğrenir. Örneğin, moda tasarımına ilgisi %100 iken, bu alanda kullanılan bilgisayar teknolojilerine veya ticarete ilgisi olmadığı için moda tasarımı ile uyumu %50’lere düşebilir. Bu bilgiye planlama aşamasında sahip olmak, gereken önlemleri almak ve uzun vadede yaşanabilecek hayal kırıklığını önlemek için önemlidir.
  • Sektörler, sektör içi yapılanma (yönetici, uzman, idari personel vb.) ve sektör değerleri üzerine çalışır.
  • Multidisipliner bakış açısı ile çift anadal, yandal vb. opsiyonları değerlendirir ve kısa, orta, uzun dönemli eylem planını oluşturur.
  • Araştırma yapacağı ve destek alacağı konuları netleştirir.
  • Farklı kariyer alanlarının bir araya gelerek oluşturduğu meslekleri öğrenir (Örneğin, tıp ve mühendislik alanlarının birleşmesi ile ortaya çıkan biyomedikal mühendisliği gibi).
  • Raporuna, ilgileriyle eşleşen kariyer ve meslek alanlarına hayat boyu erişebileceği online interaktif bir platforma sahip olur.

Gelecek Eğitimler

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 5.900,00

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 5.900,00

Lise Öğretmenleri

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 2.835,00

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 1.920,00

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 1.920,00

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 0,00

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 405,00