Karar Verme Stilleri

 3.500,00

Kimler Katılabilir?: 14-18 Yaş öğrenciler
Mentorluk Ortamı:
Online
Uygulanan Modüller: Karar Verme Stilleri

Karar verme stillerinin ele alınması yaşamı yönetme ve kariyer planlama süreçlerinin bilinçli farkındalık ile yönetilebilmesine imkan sağlar. Gençlerin süreçleri doğru analiz etmesi ve irdelemesi, uygun karar verme stillerini öğrenmesi ve pratik etmesi karar verdikten sonra tercih edilmeyecek sonuçlarla karşılaşmasının büyük ölçüde önüne geçer.

Mentorluk Kazanımları:

  • Karar verme sürecinde, sorumluluk almayı ne kadar tercih ettiğini değerlendirir.
  • Farklı karar verme stillerini ve bu stillerin yaşamını nasıl etkilediğini fark etmeye başlar.

Bu mentorluk hizmetinde CAPS ekibi tarafından ergenlerin yaş grubu dinamiklerine uygun, özel olarak geliştirilmiş karar verme stilleri anketi kullanılır. Gençler rasyonel, kaçıngan, sezgisel gibi farklı karar verme stillerinde durduğu noktayı öğrenir. Stillerin beyin ile ilişkisini anlar, bu sebeple “İnsan Beynini Öğrenerek Kendini Anlamak” programından sonra alınması öğrencinin kavramlarda netleşmesi için önemlidir ve önerilir.

Program Ekibi

Püren Savaş Gedikoğlu, MBA

Eğitmenden:

Sevgili öğrenciler,

Paylaşılan en kıymetli şeyin bilgi olduğuna, ayrıca her yeni bilginin ulaştığı zihinlerde daha önce hiç almadığı bir formu aldığına, yani bilginin insanın biricikliğinden getirdiği farkla zenginleştiğine inanıyorum. Eğitmen ve mentörlük yaklaşımım, ne öğreteceğimden ziyade, bilgi ve tecrübenin birlikte nasıl yaratılacağı sürecine odaklanmaktır.İsteyen herkesin, istediği her şeyi başarabileceğine inanıyorum. Açıklık, samimiyet, şefkat, saygı, sorumluluk ve gelişim en temel değerlerim.

Paylaşılan en kıymetli şeyin bilgi olduğuna, ayrıca her yeni bilginin ulaştığı zihinlerde daha önce hiç almadığı bir formu aldığına, yani bilginin insanın biricikliğinden getirdiği farkla zenginleştiğine inanıyorum. Mentörlük yaklaşımım, ne öğreteceğimden ziyade, bilgi ve tecrübenin birlikte nasıl yaratılacağı sürecine odaklanıyor. Sonuca değil, sürece odaklanmak…İsteyen herkesin, istediği her şeyi başarabileceğine inanıyorum. Açıklık, samimiyet, şefkat, saygı, sorumluluk ve gelişim en temel değerlerim.Aşağıda kısaca yaptıklarımı anlattım ancak yaptıklarımdan ziyade yapmak istediklerimin önemli olduğuna inanıyorumİlk ve orta öğrenimimi doğduğum şehir Adana’da tamamladım. Liseyi yatılı olarak İstanbul’da okudum. 1986 yılında, Çukurova Üniversitesi, Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü’nden, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadı Enstitüsü’den mezun oldum. 1987-1989 yılları arasında Kabataş Erkek Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yaparken İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Pazarlama Master programına devam ettim.1989’da PSG Eğitim’i kurdum, gençler ve ailelerine yurtdışı eğitim planlamasında destek oldum. 1992 yılında Türkiye’den seçilen 3 iş insanından biri olarak Cochran Fellowship programı ile Amerika’ya gittim. Farklı sektörlerdeki iş tecrübelerimden sonra 2002 yılında ailemle İngiltere’ye taşınıp, 2003’de Southampton Üniversitesi Executive MBA’den mezun oldum ve aynı üniversitede eğitim ve öğretim süreçlerinin iyileştirilmesi ile ilgili birçok projeyi yönettim. İngiltere’de öğretmenlik, lise ve kolejlerde yönetim kurulu üyelikleri yaptım. CELTA (Cambridge Üniversitesi İngilizce Öğretme Yetkinlik Sertifikası), Okullarda Kariyer Rehberliği, Transaksiyonel Analiz, Grup Fasilitasyonu, İnsan Davranışında İşlevsel Akıcılık gibi insan gelişimini merkeze alan konularda çok sayıda eğitim programına katıldım. Gençlerin hayatı anlaması ve anlamlandırması için eğitim programları ve projeler üzerinde çalışmaktayım.Bir birey olarak nasıl geliştiklerini merakla izlediğim, birlikte olmaktan keyif aldığım ve onlardan çok şey öğrendiğim 2 kızım var.

Gelecek Eğitimler

Bilgesu Başkurt Uzman Psikolojik Danışman

Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim dalında lisans ve yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Bireylerin kişisel ve kariyer hayatlarında, en iyi ve en başarılı olmaya çalışırken mutsuz olduklarını ve yetersizlik duyguları yaşadıklarını fark ettim. Bu sebeple yüksek lisans tezimde mükemmeliyetçilik, olumsuz değerlendirilme korkusu ve yetersizlik duyguları üzerinde araştırma yaparak benzer sonuçlara ulaştım. Bu süreçte Akılcı Duygu Davranışçı terapi eğitimi tamamladım.İnsanların olayları algılama ve düşünme süreçlerini, karar verme mekanizmalarını ve davranışların altında yatan nedenleri anlamaya çalışmak temel motivasyon kaynaklarımdan biri… Bu soruların cevaplarını insanlar ile paylaşıp, iyi oluşlarına destek vermeyi amaçlıyorum.

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 2.500,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 12.000,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 7.850,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 14.500,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 10.750,00

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 12.000,00

Lise Öğretmenleri

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 5.000,00