Benlik Çatışmaları: İdeal ve Olması Gereken Benliklerden 
Özgüvenli Gerçek Benliğe

 3.500,00

Kimler Katılabilir?: Ebeveynler
Danışmanlık Ortamı:
Online

Akademik başarı, meslek seçimi, arkadaş gruplarına ait olma, kimlik oluşturma gibi farklı kaygılar yaşayan ergenleri ne kadar anlıyoruz? Sınav telaşı ile çocuklarımızın psikolojik sağlığını gözden kaçıyor olabilir miyiz? İhtiyaçlarının ve duygularının ne kadar farkındayız? Onları bilinçli şekilde destekliyor muyuz? Ergenlik dönemindeki çocuklarımızın yanlarında yer almak ve yaşamı yönetmelerine yardımcı olmak için benlik çatışmalarını anlamak kritik bir öneme sahip.

Bu program ile ebeveynler, gençlerin gerçek benlikleri, sahip olmayı hayal ettikleri ideal benlikleri ve toplumsal şartlanmalar/öğrenmelerle olması gerektiğini düşündükleri benlikleri arasındaki uyuşmazlıkları detaylı irdeler. Bu uyuşmazlıkların, beklenti ve isteklerin yarattığı hayal kırıklığı ve kaygı duygularını fark ederler.

Program Kazanımları:

  • Ebeveynler, “Sen başarırsın”, “sınavlarına çalış, gerisi önemli değil” gibi cümlelerin gençlerin üzerinde yarattığı inançları anlar.
  • Çocuklarına; kaygı ve korkudan kaçmak yerine, sorumluluk alarak gelişmesini sağlayan “psikolojik dayanıklılık becerisinin” ne olduğunu öğrenir.
  • Öz değer, öz saygı, öz yeterlilik ve benlik imajı kavramlarıyla tanışır.
  • ‘Kişilik’ olgusunun çocuğunun doğuştan içinde var olmadığını, geliştirdiği inanç ve tercih ettiği değerler ile oluşturduğunu fark eder.
  • Hata yapmaktan korkmak, yapamam gibi sınırlayıcı tutumlar ile, hatayı gelişim fırsatı olarak gören geliştirici tutumlar arasındaki farkın çocuğunun yaşamındaki olası sonuçlarını görür.

Program Ekibi

Eğitmenden:
Sevgili anne babalar,
Geleceğine büyük yatırım yaptığınız çocuklarınızla ekip olarak çalışıp, etkili bir kariyer ve yaşam rehberi olmak ister misiniz? Kariyer kararı şansa bırakılabilir mi? Puana göre tercih yapmak yeterli midir?
Gelin çocuklarınızın kendi başarı ve mutluluk tanımlarını yapmaları için onlara alan açalım, bu tanımların yaşam boyu değişebilen, gelişimle evrilen ve öznel kavramlar olduğunu fark etmelerine fırsat verelim. Hayatı ezbere değil, duyumsayarak yaşamalarına, içinde bulundukları duygusal ve zihinsel karmaşadan kurtulup kendilerini anlamalarına  destek olalım. Kendilerini anlayarak uygun seçimler yapmaları ve özgüven geliştirmeleri için somut adımlar atalım.
Çocuğunuz başkasına benzemez; kendisini tasarlamasına rehberlik edelim.

Püren Savaş Gedikoğlu, MBA

Paylaşılan en kıymetli şeyin bilgi olduğuna, ayrıca her yeni bilginin ulaştığı zihinlerde daha önce hiç almadığı bir formu aldığına, yani bilginin insanın biricikliğinden getirdiği farkla zenginleştiğine inanıyorum. Mentörlük yaklaşımım, ne öğreteceğimden ziyade, bilgi ve tecrübenin birlikte nasıl yaratılacağı sürecine odaklanıyor. Sonuca değil, sürece odaklanmak…
İsteyen herkesin, istediği her şeyi başarabileceğine inanıyorum. Açıklık, samimiyet, şefkat, saygı, sorumluluk ve gelişim en temel değerlerim.

Aşağıda kısaca yaptıklarımı anlattım ancak yaptıklarımdan ziyade yapmak istediklerimin önemli olduğuna inanıyorum
İlk ve orta öğrenimimi doğduğum şehir Adana’da tamamladım. Liseyi yatılı olarak İstanbul’da okudum. 1986 yılında, Çukurova Üniversitesi, Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü’nden, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadı Enstitüsü’den mezun oldum. 1987-1989 yılları arasında Kabataş Erkek Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yaparken İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Pazarlama Master programına devam ettim.
1989’da PSG Eğitim’i kurdum, gençler ve ailelerine yurtdışı eğitim planlamasında destek oldum. 1992 yılında Türkiye’den seçilen 3 iş insanından biri olarak Cochran Fellowship programı ile Amerika’ya gittim. Farklı sektörlerdeki iş tecrübelerimden sonra 2002 yılında ailemle İngiltere’ye taşınıp, 2003’de Southampton Üniversitesi Executive MBA’den mezun oldum ve aynı üniversitede eğitim ve öğretim süreçlerinin iyileştirilmesi ile ilgili birçok projeyi yönettim. İngiltere’de öğretmenlik, lise ve kolejlerde yönetim kurulu üyelikleri yaptım. CELTA (Cambridge Üniversitesi İngilizce Öğretme Yetkinlik Sertifikası), Okullarda Kariyer Rehberliği, Transaksiyonel Analiz, Grup Fasilitasyonu, İnsan Davranışında İşlevsel Akıcılık gibi insan gelişimini merkeze alan konularda çok sayıda eğitim programına katıldım. Gençlerin hayatı anlaması ve anlamlandırması için eğitim programları ve projeler üzerinde çalışmaktayım.
Bir birey olarak nasıl geliştiklerini merakla izlediğim, birlikte olmaktan keyif aldığım ve onlardan çok şey öğrendiğim 2 kızım var.

Esra Yılmaz Psikolojik Danışman & Aile Danışmanı Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü ile Sosyoloji (İngilizce) yandalını ve Almanya’da University of Münster’de okudum. Lisans eğitimimden sonra Aile Danışmanlığı programını tamamladım. Şuanda Varoluşçu Analiz ve Logoterapi eğitimine devam etmekteyim.Gerçek yaşam dinamiklerini bilimsel araştırmalar ışığında ele alarak duygu, düşünce, tutum ve davranışların altında yatan nedenleri anlamak ve hayatı anlamlandırmak beni her daim heyecanlandıyor. Varoluşunda anlamlar bulan kişilerin diğer insanlara göre hayattan daha fazla doyum sağlayacağına inanıyorum. Bu yüzden herkesin kendi anlam kaynaklarını bulmasını ve farkındalık ile bu anlam kaynakları doğrultusunda yaşamlarını şekillendirmelerine destek olmayı amaçlıyorum.

Bilgesu Başkurt Uzman Psikolojik Danışman Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim dalında lisans ve yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Bireylerin kişisel ve kariyer hayatlarında, en iyi ve en başarılı olmaya çalışırken mutsuz olduklarını ve yetersizlik duyguları yaşadıklarını fark ettim. Bu sebeple yüksek lisans tezimde mükemmeliyetçilik, olumsuz değerlendirilme korkusu ve yetersizlik duyguları üzerinde araştırma yaparak benzer sonuçlara ulaştım. Bu süreçte Akılcı Duygu Davranışçı terapi eğitimi tamamladım.İnsanların olayları algılama ve düşünme süreçlerini, karar verme mekanizmalarını ve davranışların altında yatan nedenleri anlamaya çalışmak temel motivasyon kaynaklarımdan biri… Bu soruların cevaplarını insanlar ile paylaşıp, iyi oluşlarına destek vermeyi amaçlıyorum.

Gelecek Eğitimler

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 2.500,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 12.000,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 7.850,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 14.500,00

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

 10.750,00

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 12.000,00

Lise Öğretmenleri

Gençler için Bire Bir Gelişim Serisi

 5.000,00